07 Sep. 2020

Покращення системи контролю використання антимікробних препаратів у тваринництві.

    У рамках проекту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)», Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Асоціація «Свинарі України» будуть разом працювати над покращенням системи контролю використання антимікробних препаратів у тваринництві.

    Проект «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)» покликаний:                   

        оцінити реальну ситуацію щодо використання антибіотиків у тваринництві;

        дослідити рівень обізнаності виробників щодо ризиків пов’язаних з антибіотирезистентністю;

        покращити нормативно-правову базу та політику щодо застосування протимікробних препаратів у тваринництві;

        покращити потенціал національних лабораторій та можливості моніторингу;

        дослідити кращі практики та схеми використання протимікробних препаратів, перспективи зменшення їх застосування у майбутньому.

    Цілі проекту, зокрема, реалізовуватимуть шляхом проведення опитування за участі більше 600 респондентів — суб'єктів господарювання різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво — виробники курятини та яєць, бджільництво, скотарство) та представників присадибного сектору.

    Також передбачено забір 350 зразків харчових продуктів тваринного походження та дослідження їх на вміст залишків протимікробних препаратів.

    В асоціації наголошують, що це, безперечно, лише перший етап, який допоможе підготувати певну аналітику, зрозуміти наскільки питання залишків протимікробних препаратів є актуальним, наскільки продукція тваринного походження містить залишки антибіотиків.

    «Це дасть можливість розробити ефективну стратегію покращення контролю за використанням протимікробних препаратів та підвищення безпечності та якості продукції тваринного походження загалом», — додали у Асоціації «Свинарі України».

    Окрім ФАО та асоціації, до реалізації проекту залучені представники Держпродспоживслужби, наукової спільноти, фермери, ветеринари та спеціалісти кормовиробництва.

    Нагадаємо, відновлення тваринництва стане пріоритетом держпідтримки аграріїв у 2021 році.