Переробка бобових та зерна
Сучасне інтенсивне тваринництво потребує збалансованих кормів з високим рівнем засвоюваності і зоотехнічної придатності.
Ідучи на зустріч цим вимогам, Світ кормів - "СК Корм" пропонує споживачам і використовує в своїх технологіях декілька шляхів підвищення кормової цінності складових кормів:
- мікронізацію;
- термомеханічну обробку;
- високошвидкісне розмелення.
Мікронізація являє собою процес інтенсивного інфрачервоного опромінення бобових або зернових без їх механічного руйнування, але з глибинним прогрівом, при якому підвищується кормова цінність. Наприклад, для використання соєвої складової у Замінниках молочних кормів “ЗМК” застосовується мікронізація бобів сої, яка призводить до розкладання алкалоїдних антиферментних речовин бобів і забезпечує кращу доступність травленню білків сої. Після охолодження мікронізовані боби розмелюються у високошвидкісних млинах. Одержане повножирне соєве борошно має розмір часток до 100 мікрон, завдяки чому ЗМК на базі такого борошна не розшаровується при розведенні водою і ця суспензія може зберігатися більше 12 годин.
На замовлення Світ кормів - "СК Корм" може виготовити борошно з соєвої макухи або з крупки соєвого шроту.
Термомеханічна обробка зернових здійснюється на сучасних екструдерах, які так само, як мікронізатори, забезпечують підвищення кормової цінності складових комбікормів, їх смакових якостей і санітарних характеристик. В екструдері під дією інтенсивних термомеханічних навантажень відбувається руйнування клітковини зернових, часткова декстринізація крохмалю зерна, перетворення складних структур білків зерна на простіші, одночасно розкладаються мікотоксини (при їх наявності). Термомеханічна обробка зерна особливо доцільна і ефективна при виготовленні комбікормів для молодняка птиці і тварин, травна система яких ще не здатна продукуквати необхідну кількість ферментів.
Термомеханічна обробка бобів сої проводиться з метою одержання цінної соєвої олії та високоякісної соєвої макухи. Після обробки в екструдері соєва маса подається до олійного віджимного пресу, який виділяє олію через зеєрні отвори, частково знежирена макуха вивантажується на вихідному кінці пресу.