20 Jul. 2023

Удосконалення визначення поживної цінності інгредієнтів для корму

    Оптимізація витрат на корм у свинарстві є важливою для життєздатності цієї економічної галузі. Сьогодні також дуже важливо вести цю діяльність у стійкий спосіб, який передбачає все більш ефективне використання ресурсів у виробництві разом з оцінкою та зменшенням його впливу на навколишнє середовище. З точки зору годівлі тварин, цього можна досягти за допомогою різних стратегій. Включення рівнянь прогнозування в табличні показники кормових інгредієнтів, опубліковані різними організаціями, є прогресом в оцінці поживної цінності сировини та точності рецептури корму.
    1. Підвищення ефективності/продуктивності:
    • Методи точної годівлі • Нутрігеноміка • Епігенетика • Інші.
    2. Сприяти зниженню стійкості до антибіотиків.
    3. Зменшення площі сільськогосподарських угідь, що використовуються для годівлі тварин:
    • Кругова економіка • Дослідження нових інгредієнтів корму.
    4. Раціон за критеріями стійкості.
    Серед зазначених альтернатив - застосування методів точної годівлі, які включають: • краще розуміння поживної цінності сировини, що використовується в годівлі свиней, • краще розуміння потреб тварин у поживних речовинах на різних стадіях виробництва; • системи (наприклад, датчики, станції годівлі, моделювання) для регулювання споживання поживних речовин відповідно до потреб тварин. У цій статті ми зосередимося на застосуванні більш точних даних поживних цінностей сировини з урахуванням останніх публікації FEDNA (Іспанський фонд розвитку годівлі тварин).
    Нещодавно було опубліковано нові табличні дані такими провідними установами, як NRC у США, CVB у Нідерландах, INRA у Франції, таблиці бразильських експертів та видання FEDNA пропонують формули прогнозування для оцінки харчової цінності використовуваної сировини залежно від її складу. Це особливо важливо у випадку з енергією, оскільки вона є найбільш дорогим компонентом корму і оскільки її неможливо визначити безпосередньо, а скоріше за допомогою рівнянь прогнозування.
    Основна перевага таблиць FEDNA полягає в тому, що вони засновані на останніх міжнародних дослідженнях з оцінки поживності сировини, що використовується в кормах для тварин, і, насамперед тому, що вони є результатом співпраці між наукою та компанією. Ці таблиці являють собою прогрес в оцінці харчової цінності сировини, вони допомагають покращити точність рецептури кормів і, отже, сприяють покращенню
    використання ресурсів та економії виробництва. В результаті доступна інформація про основні сировинні матеріали, що використовуються в Іспанії, а також про їх варіативність. Окрім того, дані для рівняння прогнозування, на відміну від інших таблиць, можуть бути проаналізовані простим способом.
    За допомогою цих даних і рівнянь прогнозування, рекомендованих FEDNA, були розраховані: вміст перетравної енергії (DE), обмінної енергії (ME) і чистої енергії (NE) для зростаючих свиней. DE свині (ккал/кг) = CP × 5,65 × dCP + EE × 9,4 x × dEE + NDF × 4,2 × dNDF + Цукор × 4,1 × 0,98 + Крохмаль × 3,8 × 1 + DIF × 4,0 × 0,85. Де, DE-перетравна енергія; CP-сирий протеїн; EE-ефірний екстракт; NDF-нейтральна детергентна клітковина; DIF-різниця = 1000 – вологість – зола – CP – EE – NDF – крохмаль – цукор; d-коефіцієнт засвоюваності (dEE = 80% для кукурудзи та сорго, 60% для інших зернових; dNDF = 55% у зернових, крім вівса = 35%).
    Майже загальна доступність технології NIRS (ближньої інфрачервоної спектроскопії) для оцінки складу безпосередніх компонентів сировини, що надходить в кормо цех, дає можливість застосовувати рівняння прогнозування для основних поживних компонентів корму (переважно енергетична цінність, засвоювані амінокислоти та засвоюваний фосфор).
    У таблиці 1 наведено приклад переваг оцінки енергетичної цінності ячменю у годівлі свиней за допомогою динамічних таблиць та рівнянь оцінки порівняно з використанням статичних таблиць. У цій таблиці показано хімічний склад ячменю відповідно до таблиць FEDNA (2019 р.) та середніх значень, проаналізованих Trouw Nutrition Spain (TNS) протягом 2021 р. Окрім того, показано два типи ячменю з екстремальними значеннями вмісту крохмалю та їхній відповідний аналізований склад.
    Табл. 1. Енергетична оцінка ячменю за його складом.

     

     FEDNA, 2019

     Середній

     Min крохмаль

     Max крохмаль (TNS 2021)

    Крохмаль, г/кг

    525.0

    532.1

    494.0

    577.0

    Волога, г/кг

    111.0

    104.8

    105.0

    91.0

    Зола, г/кг

    22.0

    22.7

    23.0

    22.0

    CP, г/кг

    96.0

    98.0

    122.0

    75.0

    EE, г/кг

    17.0

    17.7

    20.0

    17.0

    CF, г/кг

    47.0

    49.4

    56.0

    32.0

    NDF, г/кг

    181.0

    190.2

    215.6

    123.2

    Цукри, г/кг

    16.0

    16.2

    15.1

    17.6

    Різниця, г/кг

    32.0

    18.3

    5.3

    77.2

    DEpigs, ккал/кг

    3.200

    3.216

    3.188

    3.346

    MEpigs, ккал/кг

    3.117

    3.131

    3.081

    3.289

    NEpigs, ккал/кг

    2.382

    2.392

    2.322

    2.555

    За допомогою цих даних і рівнянь прогнозування, рекомендованих FEDNA, були розраховані: вміст перетравної енергії (DE), обмінної енергії (ME) і чистої енергії (NE) для зростаючих свиней. Можна помітити, що зміни у складі одного або кількох його аналітичних компонентів можуть призвести до значення енергії, яке може змінюватись, наприклад, до більш ніж 200 ккал NE/кг ячменю. Враховуючи, що енергія є найдорожчою поживною речовиною в рецептурі, легко уявити, який вплив вона може мати на кінцеву вартість раціону для вирощування свиней.
    Застосування динамічної оцінки сировини дозволяє точно регулювати її поживну цінність відповідно до її хімічного складу і, отже, складати раціони, які максимально відповідають властивостям сировини та потребам тварин. Окрім того, це дозволяє зменшити можливі надлишки поживних речовин та їх вплив на навколишнє середовище. Щоб мати можливість працювати з цими динамічними значеннями, потрібна система швидкого та частого контролю якості.

    Gerardo Santomá, Рedro Pérez de Ayala, Trouw Nutrition, Іспанія. Джерело: pig333